Ergebnisliste

5.200m

PlatzNameJahr-
gang
VereinAltersklassePlatz in
Altersklasse
Zeit
1Krensellack, Marc-Kevin98ATS Buntentor BremenJgd. m U20100:19:42.07
2Müller, Christian87LG Kreis VerdenM 20100:20:08.04
3Mohrmann, Simon01LT Achimer StadtwaldSch. m U16100:20:52.66
4Lühning, Steffen89TSV Grün-Weiß OtersenM 20200:21:49.49
5Bening, Lennart96TSV Grün-Weiß OtersenM 20300:21:49.85
6Renken, Jörg70?M 40100:21:52.47
7Gerkens, Lennart05TSV BrunsbrockSch. m U12100:22:25.48
8Jeglinski, Andreas59V.d.F.M 50100:22:29.31
9Meyer, Christian77?M 30100:23:05.27
10Ullrich, Rüdiger51LG Kreis VerdenM 60100:23:10.08
11Peiffer, Thomas62LG Kreis VerdenM 50200:23:14.52
12Renken, Niklas04SV BendingbostelSch. m U14100:23:34.23
13Beyer, Kurt67BremenM 40200:23:41.00
14Zinser, Ralf69TSV KirchlintelnM 40300:23:43.43
15Prüser, Sonja73LG Kreis VerdenW 40 100:24:16.14
16Struckmann, Jakob05FSV Langwedel-VölkersenSch. m U12200:24:28.50
17Owsianna, Marta8741 Rotenburg WümmeW 20100:24:32.37
18Kanter, Norman81?M 30200:24:34.58
19Hestermann, Felix95TSV Grün-Weiß OtersenM 20400:24:43.52
20Müller, Christian57TSV KirchlintelnM 50300:24:50.70
21Rabbe, Saskia95TSV BrunsbrockW 20200:25:05.24
22Müller, Wilfried49Verdener Luftfahrt VereinM 60200:25:08.17
23Hanf, Lars82AchimM 30300:25:29.09
24Ernst, Stine93TSV KirchlintelnW 20300:25:50.15
25Prietz, Charlotte05TSV BrunsbrockSch. w U12100:25:50.77
26Westermann, Marleen04TSV BrunsbrockSch. w U14100:25:54.81
27Albers, Sebastian82WB&P-Die AnwaltsrennerM 30400:26:10.91
28Kaiser, Claudia82?W 30100:26:23.91
29Schulze, Jürgen56LG Kreis VerdenM 60300:26:24.97
30Kujas, Stefan72TSV KirchlintelnM 40400:26:33.47
31Bettin, Hans-Jürgen51?M 60400:26:33.80
32Drewes, Erik03?Sch. m U14200:26:34.98
33Schnackenberg, Janin84SV HönischW 30200:26:39.15
34Gerkens, Kaysa02LAV VerdenSch. w U16100:26:52.03
35Hesse, Frank63LG Kreis VerdenM 50400:26:52.49
36Nareike, Nele00MTV JeddingenJgd. w U18100:27:20.22
37Luttmann, Volker67SV BendingbostelM 40500:27:41.05
38Struckmann, Christoph74FSV Langwedel-VölkersenM 40600:27:58.07
39Bertram, Ronald58TSV DaulsenM 50500:27:59.63
40Gerkens, Ulf67BSG KSK VerdenM 40700:28:07.65
41Voetz, Jonathan07LT HornpottseeSch. m U10100:28:10.18
42Herold, Susanne58Gollo NeroW 50100:28:26.49
43Röhrs, Anton04HönischSch. m U14300:28:29.55
44Vetter, Torsten66LT SachsenhainM 50600:28:43.20
45Tillmanns, Christian85SV HönischM 30500:28:53.40
46Voetz, Eva72LT HornpottseeW 40 200:28:54.01
47Drewes, Volker76?M 40800:29:34.95
48Trense, Gisela64LG Kreis VerdenW 50200:29:54.85
49Hogrefe, Laura02WB&P-Die AnwaltsrennerSch. w U16200:30:02.06
50Struckmann, Yvonne75MTV LangwedelW 40 300:30:52.62
51van Heyningen, Kimberley84LT Achimer StadtwaldW 30300:30:53.63
52Bergmann, Heiko66LT Achimer StadtwaldM 50700:30:54.12
53Qualmann, Christiane53SV KirchboitzenW 60100:31:26.53
54Labudda, Dieter48RodewaldM 60500:31:57.36
55Müller, Arne92LT Achimer StadtwaldM 20500:32:17.51
56Renken, Marie07SV BendingbostelSch. w U10100:32:27.75
57Kruse, Maadje07TSV BrunsbrockSch. w U10200:32:32.60
58Kruse-Prietz, Marieke93?W 20400:32:43.53
59Gerkens, Svea04TSV BrunsbrockSch. w U14200:33:03.77
60Heine, Ella04BiberachSch. w U14300:33:04.19
61Heine, Linus02TG BiberachSch. m U16200:33:27.34
62Euhus, Annika88SG FuldeW 20500:34:13.31
63Goerke, Lisa95SG FuldeW 20600:34:13.75
64Wagenholz, Stefanie85SG FuldeW 30400:34:14.20
65Meißner, Carina87SG FuldeW 20700:34:14.73
66Meyer, Marina83TSV EmtinghausenW 30500:34:25.71
67Arnold, Franziska94?W 20800:34:48.23
68Röhrdanz, Kay92?M 20600:34:49.04
69Schubert, Thomas71WB&P-Die AnwaltsrennerM 40900:34:54.89
70Schubert, Anna70WB&P-Die AnwaltsrennerW 40 400:34:55.46
71Eckhoff, Hannelore62WB&P-Die AnwaltsrennerW 50300:35:02.44
72Abeling, Dirk51?M 60600:35:02.86
73Prigge, Inken89SG FuldeW 20900:35:07.66
74Labudda, Sigrun52RodewaldW 60200:35:41.66
75Voetz, Luise04LT HornpottseeSch. w U14400:36:03.04
76Voetz, Matthias67LT HornpottseeM 401000:36:04.14
77Deuerling, Sara92SG FuldeW 201000:36:18.99
78Thieme, Andreas69?M 401100:37:05.76
79Gündogdu, Dörte72?W 40 500:37:06.38
80Goethe, Silke69BremenW 40 600:37:33.48
81Wegener, Lea97SG FuldeJgd. w U20100:38:07.94
82Drewes, Jannik05?Sch. m U12300:38:53.50
83Kohfeldt, Julia90WB&P-Die AnwaltsrennerW 201100:39:12.38
84Schütte, Gudrun61Holtum GeestW 50400:39:59.37
85Herrmann, Felix96Feuerwehr KirchlintelnM 20700:40:07.54
86Spehling, Sandro92Feuerwehr KirchlintelnM 20800:40:07.89
87Leesmann, Jonas96Feuerwehr KirchlintelnM 20900:40:08.34
88Richter, Jan73Feuerwehr KirchlintelnM 401200:40:11.83
89Pröhl, Johanna90SG FuldeW 201200:42:16.69
90Wahlers, Antje66LT Achimer StadtwaldW 50500:50:00.87
91Cappaciaglia, Francesca95LT Achimer StadtwaldW 201300:50:01.56
92Prien, Jacqueline92LT Achimer StadtwaldW 201400:50:02.22


Generated with: LA-Manager